Katarzyna Wilkos na podium Tour de Pologne Woman 2024.

Katarzyna Wilkos Tour de Pologne Women and Molenaar i Scarlett Souren

Katarzyna Wilkos zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiecego TdP. To już druga odsłona Tour de Pologne Woman, wyścigu etapowego wzorem męskiego TdP zaliczanego najbardziej prestiżowych wyścigów na Świecie.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to wyjątkowy sukces Polki jeżdżącej w barwach kontynentalnej zawodowej ekipy Mat Atom Deweloper Wrocław. To również sukces całego zespołu Atomówek, które wspierały Katarzynę oraz praca sztabu szkoleniowego.

Warto dodać, że najaktywniejszą zawodniczką po drugim etapie Tour de Pologne Woman została Nikča Bajgerová (Mat Atom Deweloper Wrocław). Jednak kraksa w której uczestniczyła na początku trzeciego etapu, nie pozwoliła zawodniczce kontynuować rywalizację.

Dla naszej firmy No Limited to nagroda za zaangażowanie w najwyższą jakość produktu, a wyniki to Atomówek to potwierdzają. Koła szosowe karbonowe. Modele z serii RACE 38 DISC, Race 50 DISC w systemie bezdętkowym. Koła No Limited z których od początku istnienia Mat Atom Deweloper Wrocław korzysta.

MAT Atom Deweloper Wrocław to zawodowa drużyna UCI klasy Continental i jednocześnie najbardziej utytułowana w Polsce kobieca drużyna kolarska, założona w 2016 roku przez olimpijkę z Pekinu Paulinę Brzeźną-Bentkowską i jej męża Pawła Bentkowskiego, byłego kolarza. W skład teamu wchodzą uczestniczki Igrzysk Europejskich, Akademickich Mistrzostw Świata oraz reprezentantki Polski w torowych, szosowych i przełajowych Mistrzostwach Europy i Świata.

Tour de Pologne Woman 2024

Wśród zespołów uczestniczących w 2. edycji Tour de Pologne Women startowały reprezentacje narodowe takich krajów jak Polska, Dania i Ukraina. Oprócz tego, rywalizowały zespoły krajowe, m.in. Mat Atom Deweloper Wrocław i Pacific Toruński Klub Kolarski, a także zawodniczki z Australii (Team Bridgelane) oraz Kazachstanu (Astana Dewi Women Team). DAS – Hutchinson – Brother UK, Team Bridgelane, Team Coop-Repsol, BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo, Deam Dukla Praha…

Najmocniejsze w etapówce okazały się zawodniczki z drużyny VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team  – Laura Molenaar i Scarlett Souren i z nimi na podium Polka Katarzyna Wilkos. Piękny czas i emocje na wielu przekazach LIVE!

Na wyróżnienie z całą pewnością zasługiwały również reprezentantki UAE Development Team oraz Lotto Dstny Ladies. To naprawdę wyjątkowo silne zespoły, które już niejednokrotnie pokazały na co je stać.

Tour de Pologne Woman za którym stoi Czesław Lang, pokazuje, że kobiece kolarstwo bardzo mocno się rozwija, a w tym polskie zawodniczki mają swój udział.

Foto: Mat Atom Deweloper Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *