Krzysztof Łukasik wygrywa Costa Blanca Bike Race 2024.

Krzysztof Łukasik JBG2 Team

Krzysztof Łukasik, aktualny Mistrz Polski MTB, odnosi zwycięstwo w prestiżowym etapowym wyścigu Costa Blanca Bike Race.

Mimo że Costa Blanca Bike Race nie cieszy się taką sławą jak Cape Epic, to pod względem trudności kondycyjnych i technicznych uznawany jest za jeden z najbardziej wymagających wyścigów etapowych na świecie.

Trwający cztery dni, z trzema pełnymi etapami oraz czasówką drugiego dnia rywalizacji, przyciąga uwagę kolarzy z całego świata.

Dla nas firmy No Limited to nagroda za zaangażowanie w najwyższą jakość produktu, a wyniki to potwierdzają. Koła karbonowe MTB 29. Modele z serii Elite RaceTeam 240 oraz Team 350 z których korzystają zawodnicy: Krzysztof Łukasik, Karol Ostaszewski.

Zobaczcie wideo z tego wydarzenia.

Zobaczcie jak wygląda Costa Blanca Bike Rsace 2024. Ujęcia tras z perspektywy Krzyśka oraz Karola. Takie trasy to nie Ho ho. Zresztą, sprawdźcie Sami!

W tegorocznej edycji tego wyścigu wzięło udział ponad 400 uczestników, w tym kilku reprezentantów Polski. Szczególną uwagę zwrócił na siebie Krzysztof Łukasik, zawodnik JBG2 Team, triumfując w trzecim etapie i stojąc przed historyczną szansą na zwycięstwo w całym wyścigu, możliwość, którą z sukcesem wykorzystał.

Foto źródło: JBG2 Team

Foto źródło: JBG2 Team

Należy także podkreślić, że Karol Ostaszewski, kolega klubowy Krzysztofa Łukasika, zakończył udział w Costa Blanca Bike Race z sukcesem, zajmując 6 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Obaj zawodnicy JBG2 Team poprawili swoje pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdzie Krzysztof Łukasik był trzeci w klasyfikacji generalnej, a Karol Ostaszewski dziewiąty.

Costa Blanca Bike Race to pionierski wyścig etapowy. Pierwsza tego typu impreza w kalendarzu UCI i pierwsza szansa dla profesjonalistów i amatorów na zmierzenie swoich sił. W idealnym środowisku do uprawiania MTB i z wyjątkowym klimatem.

Costa Blanca Bike Race to coroczny, czterodniowy wyścig rowerowy górski odbywający się w regionie Costa Blanca w Hiszpanii. Jest uważany za jeden z najtrudniejszych wyścigów etapowych na świecie, zarówno pod względem kondycyjnym, jak i technicznym.

Foto źródło: JBG2 Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *