Adam Ťoupalík team Elkov Kasper- Mistrzem Czech 2020

Elkov-Kasper

Dobrych wiadomości, ciąg dalszy. Adam Ťoupalík reprezentujący ELKOV Kasper, został Mistrzem Czech w kolarstwie szosowym.

24-letni kolarz Ťoupalík mistrzem Czech, Zdeněk Štybar zajął drugie miejsce. Vakoč zajął trzecie miejsce.

Ekipa Elkov-Kasper z Karlowych Warów wykorzystała swoją przewagę, nieustannie atakowała zawodników z ekip World Tour co przyniosło efekt w postaci oderwania się na ostatnich kilometrach pięcioosobowej ucieczki.

Ostatecznie na 250 metrów przed metą Adam Ťoupalík rozpoczął finisz co zapewniło mu złoty medal Mistrzostw Czech.

W peletonie tradycyjnie pojawiły się również twarze zawodników World Tour w tym Zdeněka Štybara, Jana Hirt czy Josefa Černégo, a także Petra Vakoča z dywizji ProTeams w barwach Alpecin Fenix.

Brakowało Romana Kreuzigera. nieobecny był również Peter Sagan, który nie chciał ryzykować infekcji przed startem Tour de France.

Warto dodać, że zawodnicy ELKOV KASPER , zajęli wysokie lokaty.

Czwarty był Michael Kukrle, szósty – Karel Hník, Michal Schlegel 7 natomiast Dominik Neuman 8.