Kalendarz Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim Mercedes-Benz 2020.

koła karbonowe MTB No Limited Markus Schulte-Lünzum

Prezydent UCI David Lappartient w dniu wczorajszym (15 maja 2020), ogłosił kalendarz Mistrzostw Świata Mercedes-Benz w Kolarstwie Górskim 2020r.

To doskonała wiadomość dla pasjonatów kolarstwa górskiego i przede wszystkim samych zawodników.

To kolejny krok ku przywróceniu normalności w świecie kolarskim. Podanie kalendarza UCI, pozwoli na ustabilizowanie, dopracowanie harmonogramów treningów i zawodów z myślą o Igrzyskach w Tokio w przyszłym roku. 

koła karbonowe MTB 29 No Limited Team Cube

Ogłoszenie to następiło po długiej procedurze konsultacji z zainteresowanymi stronami. Seria początkowo miała składać się z dziesięciu rund (six for cross-country Olympic/cross-country short track, eight for downhill). W wyniku pandemii czterech organizatorów musiało odwołać swoje eventy sportowe: Losinj (chorwacja), Fort William (Wielka Brytania), Vallnord Pal Arinsal (Andorra) and Mont-Sainte-Anne (Kanada).

UCI Mountainbike World Cup Albstadt Koła karbonowe MTB No Limited

Nowy kalendarz Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim Mercedes-Benz 2020, który rozciąga się od września do listopada, obejmuje sześć miejsc docelowych, z których trzy będą gospodarzem dwóch rund.

kalendarz Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim Mercedes-Benz 2020

– 5-6 września: Lenzerheide, Szwajcaria (XCO / DHI)

– 12-13 września: Val di Sole, Włochy (XCO / DHI)

– 19-20 września: Les Gets, Francja (XCO / DHI)

– 29 września-4 października: Nove Mesto na Morave, Czechy (XCO) – dwie rundy

– 15-18 października: Maribor, Słowenia (DHI) – dwie rundy

– 29 października-1 listopada: Lousa, Portugalia (DHI) – dwie rundy

Podobnie jak w sezonie 2019 tak i w obecnym kilka ekip MTB, będzie się ścigać na kołach No Limited w Rundach Mistrzostw Świata.

Tegoroczne modele kół karbonowych No Limited z serii PRO TEAM (Koła karbonowe MTB 29 No Limited PRO TEAM 240 oraz PRO TEAM No Limited 350model w promocyjnej cenie 3 ,899 zł 3 ,299 zł), powstały właśnie na bazie zebranych danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *